Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drahé kameny

28. 3. 2007

Drahé kameny a polodrahokami
Úvod

V této knize se dozvíte něco málo o drahých kamenech-jejich účinky,složení a i vzhled.


Adulár

Neboli měsíční kámen je odrůda živce,silikátu vodíku a vápníku.Má mléčně modré zbarvení se záhadnou hrou světla na jeho povrchu.Dodává mír do ustaraných a utrápených myslí.Posiluje unikátní schopnost majitele změnit místo bydliště,jemnost,něžnost,vzpomínky.Adulár reguluje zatížení a příliš sebevědomé lidi.Jeho síla se nejvíce projevuje při úplňku,kdy je jeho lesk velmi silný.Často je používán při epilepsii,ledvinových žlučových potížích.Národy starověku věřili,že se jeho intenzita lesku mění podle toho v jaké je fázi měsíc.Pokud měsíc dorůstal vzbuzoval náklonnost

na lásku,pokud couval tak měl mít pozitivní účinky na věštění.

Symbol lásky a jednoty emocí a rozumu, podporuje vnitřní vývoj. Rozvíjí ženské vlastnosti - plodnost, laskavost, soucitnost, mírnost, jemnost a probouzí intuici. podporuje lymfatický průtok, zabraňuje otokům, stimuluje epifýzu, podporuje intuici, odstraňuje blokády hlasu. Otvírá vlastní vnitřní citové bohatství. Pomáhá přijmout citlivou, vnímavou a snivou stránkou vlastní podstaty a integrovat do osobnosti. Zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálních procesů. Harmonizuje tekutiny ve svalech, zklidňuje mysl, dodává pocit bezpečí. Existuje i černý měsíční kámen labradorit.


Achát

Achát byl dříve nosíván jako amulet zajišťující dlouhý život,úspěch a dobré přátele.Také byl nosíván proti moru,horečkám,epilepsii a náměsíčnosti.Pomáhá léčit zrak,žaludeční a střevní potíže,zmírňuje bolest.Přináší štěstí,přátelství a dlouhověkost. Zmírňuje následky kouření a zpomaluje působení jedovatých látek na organismus. Posiluje dásně a chrání zrak. Žaludeční a střevní obtíže, zmírňuje bolest. Celkově posiluje organismus. Pomáhá při odstraňování neklidu nebo apatie, nemocech očí, dýchacích potížích a skleróze.

Říká se mu také měsíční kámen je často spojován s Měsícem.Existuje mnoho druhů,ale většinou jsou pruhované.


Akvamarín

Je kámen štěstí a dobré pohody.Mívá zelenou barvu nebo modrozelenou,světle modrou a vzácně i žlutou.Odstraňuje strach,stres a podporuje odvahu.Velice často je spojován s planetou Merkur.


Almandin

Má fialovočervenou barvu.Patří do skupiny granátů.Je mu připisována magická moc,majitelům zvyšuje vitalitu,chrání před nepřáteli a podporuje fantazii.Nošením v kapse na pravé straně těla ochraňuje a dodává energii.


Ametyst

Ametyst je nejvíce žádanou a nejkrásnější odrůdou křemene se světlemodrou až fialovou barvou. Znali jej již Egypťané, Etruskové i staří Římané. Ve staré Číně se z něj
zhotovovaly drobné gemy, je totiž poměrně měkký. Již ve středověku se nejkrásnější ametysty vozily z Brazílie. Ametysty vyplňují dutiny achátových mandlí v lávových průduchách bazaltů. Našla se i jako rarita dutina o velikosti 10 x 2 x 1 m, kde byly
krystaly až o velikosti pěsti.


Apatit

Posiluje imunitní systém, přikládá se na postižené místo při kousnutí hadem.
Má stabilizující vlastnosti při stavbě kostí.


Aventurín
Patří k nejvšestrannějším a nejúčinnějším kamenům. Navazuje těsné spojení
s přírodou a její energií, pomáhá nám vstřebat její harmonii, probudit naši duši
a otevřít ji této prosté kráse. Ovlivňuje zejména centrum srdce, kde zklidňuje nadměrné emoce a dává tak našemu organismu pocit rovnováhy a uspokojení.
Rozsévá tichou radost a klid. Stejně tak pomáhá i při kožních nemocích, které jsou
ovlivněny nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem.


Azurit

Též přezdívaný jako kámen mudrců.Patří k nemocnějším kamenům.Svou temně azurovou barvou symbolizuje vědění,moudrost a jasnovidnost.Je to kámen používaný k meditaci a celkovému uvolnění.


Celestin

Napomáhá k jasné komunikaci a pravdě. Dodává duševní svěžest, harmonii, pořádkumilovnost, optimismus, spolehlivost, energii , pomáhá při obnově kostí, kloubů a zlepšuje pružnost cév.


Citrín


Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Průzračné zlatité tóny mají značnou schopnost oživovat světelnou energii v nás uloženou a tak podpořit jasnost našeho myšlení a kreativitu. Aktivuje přenos bioelektrických impulsů skrze nervy a tak podporuje a ovlivňuje látkovou výměnu. Jeho silný účinek na poruchy zažívacího ústrojí, cukrovku a na očištění střevního traktu od balastu a jedovatých látek, ovlivňující i čistotu pleti.


Diamant

Neboli král drahokamů.Dokazuje, že největší dokonalost, harmonie a čistota tkví v jednoduchosti, ve které je také největší síla. Symbolizuje božské světlo, jednotu v mnohosti a univerzálnost ve své jedinečnosti, osvícení a dokonalost. Je kamenem čistoty nejvyššího řádu, je očistcem našich myšlenek a zároveň bariérou proti negativní energii. Některé prameny uvádějí, že dříve než vám diamant pomůže, bude vás "formovat ranami osudu", dokud ve vás nebude tak čistě jasné světlo jako v něm. Byl nazýván svatým kamenem. Stal se kamenem mudrců. Znamená čistotu, moudrost, nevinnost a stálost. Středověk věřil, že zahání zlé duchy a dravou zvěř.
Je symbolem pevnosti, nebojácnosti a ohně, symbol osvícení a dokonalosti očišťuje myšlenky a staví barieru proti negativním proudům energie kolem nás. - proti všem nemocem a zraněním - kašel, hleny, lymfatický systém, bolesti zubů, nespavost, křeče. Zastavuje koktání. Jako amulet zabraňuje skleróze, odstraňuje sexuální potíže a přitahuje druhé pohlaví. Náleží k Venuši.. Je znám tím, že zesílí jakoukoliv energii, která je v těle. Zlepšuje vnímání, pohlavní orgány, imunitní systém a může také výborně pomáhat při nemocech, jako je AIDS, rakovina a cukrovka. Lze nahradit kvalitním zirkonem.

Dumortierit

Byl objeven a určen teprve koncem 19. století, Nalézáme ho obvykle ve společnosti
křemene, s nímž má i společný vliv na naše zdraví.

Fluorit

Nalézá se v mnoha barevných odstínech. Používá se v elixírech pro svůj příznivý účinek na kosti a zuby. Uvolňuje negativitu a emoční blokády. Zpomaluje růst rakovinových nádorů. Je vhodný pro meditaci

Granát

Je kámen ohně čistoty a srdce.Daruje životní energii.Dává nám aktivitu všeobecnou,ale i sexuální.Posiluje naši vůli a sebedůvěru.Ve středověku byl nošen jako talisman proti zranitelnosti a nehodám.Jinak je všude znám jako kámen lásky.

Hematit

Je znám jako zastavovač krve.Napomáhá tvorbě červených krvinek a zesiluje paměť.Dodává našemu organizmu sílu a pevnost. V obdobích, kdy jsme fyzicky i duševně přetíženi, objevíme v něm oporu při překonávání pocitu nejistoty a beznaděje. Ve fyzickém smyslu pomáhá v rekonvalescenci po nemoci. Provází nás těžkými časy, jež jsou tělesně i duševně vyčerpávající, pomáhá nám nejen je přenést bez úhony, nýbrž vyjít z těchto zkoušek s větší životní moudrostí a odvahou - pevnější, citlivější a dokonalejší

Chalcedon

Je považován za kámen řečníků,kdo prý na něj dýchne a olízne jazykem bude nadán vysokou výřečností. Držen v ruce nebo nošen na krátkém řetízku na krku podporuje živost, vytříbenost a harmonii našeho mluveného projevu a pomáhá nám překonat zábrany v řeči.

Chryzokol

Podporuje v nás potřebu zdravě žít v souladu s přírodními zákony. Posiluje naši touhu ztotožnit se s Matkou přírodou v jediný celek, sžít se s tvůrčí energií světa, která je dokonalá, a proto nanejvýš dobrá a spravedlivá. Vibrace chryzokolu je mírná, zemitá, přesto však vytrvalá ve svém vlivu. V meditaci nám pomáhá soustředit se, zklidnit nepokojné srdce a roztěkané myšlenky, vyrovnat emoce a ochránit duševní mír, zmírňuje náš neklid, vtíravé pocity, provinění, které často stojí našemu psychickému uvolnění v cestě. Učí nás čistotě mysli, trpělivosti, toleranci a nadhledu v krizových situacích

Jadeit

Je kámen lásky,klidu a harmonie.V citovém životě přináší mír,harmonii,tichou radost,pochopení,ohleduplnost,podporuje imunitní systém organismu.

Jantar

Neboli hořící kámen je původem pryskyřice jehličnatých stromů,která v třetihorách stekla do bahna a ztvrdla.Používá se jako afrodisiakum.Lze ho použít u všech druhů nemocí.

Korál

Je znám jako talisman po uřknutí a očarování.

Křišťál

Je nejuniverzálnější ze všech krystalů a je symbolem světla na Zemi, průzračnosti duše, síly léčivé energie. Je jako katalyzátor, který přijímá a vysílá energii zároveň, vyrovnává rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše, průvodcem k nekonečnu.
Jeho jasný, přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy. Spojuje nás s absolutnem a s pramenem prapůvodní energie, která se skrývá v hloubi naší duše jako božské světlo, prozařující celý tento svět. Neustále nás zve ke splynutí s jeho jasným světlem. Podobně jako ametyst je všude ve světě ceněn jako meditativní kámen - dnes stejně jako dřív.

Opál

Odjakživa byl považován za tajemný kámen, který někdy přináší velké štěstí a někdy velké neštěstí. Dnes je opál pokládán za zesilovač vlastností svého nositele, a proto špatnému člověku přináší špatné a dobrému dobré. Sám signalizuje, když se mu něco nelíbí. Je duchem pravdy, vhodný pro soustředění, podporuje uskutečňování vytyčených cílů, zvyšuje intuici, dává harmonii, přináší štěstí. pomáhá při očních potížích, leukémii a padoucnici. Podporuje látkovou výměnu, uvolňuje a ovlivňuje oblast podbřišku, má blahodárný vliv na zažívací ústrojí a funkci ledvin. Posiluje pohlavní orgány. Vyvažuje imunitu, pomáhá otevřít srdeční čakru a dosáhnout vyššího já.