Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouzlo pro dobré spaní

6. 4. 2007

Pokud nemůžete spát a není to tím, že by jste trpěli nějakou formou vyložené chronické nespavosti, mohlo by Vám pomoci několik následujících návrhů:

Obejděte svůj pokoj třikrát ve směru hodinových ručiček se svící v ruce a požádejte stěny, aby nad vaším spánkem bděly.

Také je možné nakreslit kolem postele kruh solí, nebo jen symbolicky hůlkou nebo mečem...Tento kruh bude chránit Váš klidný spánek...

Dále je dobré pokoj čistit, tzn například tam před spaním zapálit svíci, vypálit tyčinku a nebo použít aroma lampu...

Další nápad je položit do prostřed pokoje vyčištěný větší hematit. Nechte ho tam několik hodin až den a potom ho dejte hned vyčistit..Nasaje do sebe všechny negace.

Pokud máte možnost, pusťte si ke spaní meditační hudbu,( např. mantry, gregoriány, zenovou meditaci)

Zavolejte svého anděla, nebo svou oblíbenou bytost a požádejte ho, aby Vás chránil a pomohl Vám ke klidnému spaní Pokud Vám pomáhají motlitby, nebo čtení, do toho:o)

Nejezte nic těžkého a pokud máte žízeň, napijte se mléka.(teplého, nebo vlažného, pokud to snesete.)

Další možnost je uklidňující čaj - levandulový, nebo meduňkový, heřmánkový (třeba s medem), nebo velmi slybý zelený čaj, nikdy ne kávu, silné čaje a nebo černé čaje.

Před spaním se snažte se nestresovat ničím před spaním, udržte si prázdnou mysl....Doba před spaním je výborná na meditaci

Doporučila bych také několik vedlejších zásad:
V ložnici pravidelně větrejte každý den

Pokud možno nepoužívejte agresivní barvy povlečení (např. červená je sice výborná na sex, ale když tam nebudute moct pár dní usnout, asi to nepomůže...)

Také si myslím, že je důležité, aby jste svou postýklu používali opravdu jen na spaní a na sex. Pokud na ní budete přes den polehávat jen tak, necháte tam zbytečnou energii a ta Vám pak asi někdy k nespavosti pomáhá...

No a nakonec myslete pozitivně...nechoďte do postele nikdy přesvědčení, že dneska zase neusnete a když už nemůžete spát, neležte zbytečně v posteli, ať se nestresujete. Do své postele choďte rádi, je to Vaše útočiště a trávíte tam část svého života. Jděte si třeba číst, nebo vyšívat,malovat mandaly, psát dopisy, nebo jinou činnost, která Vás unaví dost na to, aby jste měla znovu náladu jít spát.