Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voldemort

14. 8. 2007
Free Glitter Graphics, Cartoon Dolls, Animated Icons, Friendster Graphics, Piczo Graphics, MySpace Graphics, MySpace Codes, MySpace layouts, Doll Codes from http://www.piczoglittergraphics.com
VoldemortŘíká se, že silný hrdina potřebuje silného nepřítele, který v něm probudí jeho nejlepší schopnosti. Harry Potter je tedy nejspíše předurčen k tomu, aby se stal skutečně velmi silným, nebo´t jeho úhlavní nepřítel, ďábelský čaroděj lord Voldemort, je totiž neobyčejně mocný a velmi nebezpečný. Pro zbylý svět čarodějů je ve skutečnosti tak strašlivý, že se nikdo neodváží vyslovit jeho jméno a nezívají jej "vy-víte-kdo", jako by vyslovení jména "Voldemort" mohlo přitíhnout jeho nežádoucí pozornost.


Životopis.

Tom rojvol Raddle byl synem čerodějnice a obyčejného muže ze světa mudlů. Jeho matka neprozradila svému manželovi svou moc do té doby, než byla těhotná a on ji vzápští okamžitě s opovržením opustil. Zemřela při porodu a zanechala Toma na světě samotného. Vyrůstal v mudlovském sirotčinci, kde prožíval každý moment svého života s odporem. Brzy se naučil nenávidět svého otcen a celou společnost mudlů. Přísahal, že se svému otci pomstí za to, ře jej opustil a nechal trčet v sirotčinci. Ve věku 11 let byl Raddle pozván k zápisu do Školy čar a kouzel v Bradavicích a vstoupil do koleje Zmijozel. V době, kdy byl Raddle v Bradavicích, odhalil legendu, která prčaví, že zakladatel koleje Zmijozel ukryl někde v prostorách školy tajemnou komnatu, kterou dokáže otevřít pouze jeho nástupce a duchovní dědic. Raddleovi se podařilo získat ke komnatě přístup a ujal se ďábelské nestvůry, jež žila uvnitř. Využil ju pak k zabíjení těch žáků školy, kteří měli jednoho nebo oba rodiče mudly a jimž se urážlivě říkalo "mudlovští šmejdi". Užuž se zdýálo, že škola bude muset být v důsledku vražd zavřená. Raddle zpanikařil a ze strachu, že ji bude muset opustit a vrátit se zpět do sirotčince, vykonstruoval falešné obvinění proti svému spolužáku, Rebeu Hagridovi. Hagrid byl vyloučen ze školy za to, že nechal nestvůru uprchnout, zatímco pravý viník Raddle, ve škole zůstal. Raddleovi se podařilo skrýt ďábelskou stránku své povahy a nakonec ukončil Bradavickou školu jako nejlepší z ročníku, oblíbený a respektovaný. Dlouho neotálel a vrátil se do domu svého otce, do panského sídla ve vesnici Malý Visánek a otce zavraždil. Pro jistotu zabil i otcovi rodiče, kteří s ním v domě bydleli.
Způsob jejich smrti zůstává tajemstvím, ale mezi lidmi se povídalo, že podle toho, jak vypadali, zemřeli strašlivou hrůzou. Policie obvinila zahradníka, jenž byl však později propuštěn pro nedostatek důkazů. Raddle, pravý pachatel, zmizel. Jeho touha po krvi se tím ale nezmenšila. Raddle vládl velkou mocí a schopnostmi a neskrývaný antimudlovský postoj mu pomohl získat velké množství nadšených příznivců mezi tradicionalisty, čistokrevnými čarodějnickými rodinami. Přijal jméno lord Voldemort, anagram svého plného jména, a začal shromažďovat přisluhovače a přívržence, které pojmenoval Smrtijedi. Pomocí zvláštní kletby, která mu dávala naprostou moc nad druhými, si podrobil velké množství jiných čarodějů. Poté, co se obklopil skupinou Smrtijedů, rozvinul po celém čarodějném světě zastrašující kampaň namířenou proti všem čarodějům, kteří v sobě měli mudlovskou krev nebo kteří s mudly sympatizovali. Terčem tohoto pronásledování byli i samotní mudlové, žijící venku v obyčejném světě.
Jeho vrcholný cíl představovalo uchopení vlády nad celým kouzelnickým světem. Smrtijedy ochraňovala jejich diskrétnost, brutalita a moc a Voldemortova síla neustále rostla, čerpaná z černé magie, kterou se učil, a ze života, jež vedl. Přidávalo se k němu víc a víc lidí; jedni v sobě sami chovali temné úmysly a druzí ze strachu o svůj holý život. Bezpečnostní organizace čarodějnického světa, protkané sítí špehů a zrádců, byly ve své snaze dostat temného pána bezmocné. Během doby největší Voldemortovi moci bylo zavražděno mnoho čarodějů a mudlů. Vraždy byly navíc provedeny obzvlášť brutálním způsobem. Čarodějnický svět ochromila hrůza.
Voldemortův pád způsobil právě Harry Potter. Ze zcela nejasných důvodů se Voldemortovi dlouho nedařilo Potterovi zabít. Děťátko Harry a jeho rodiče, James a Lili, se skrývali a o jejich úkrytu věděl pouze profesor brumbál, jenž jim pomáhal. Potom je ale zradila osoba, kterou považovali za svého přítele. Voldemort se Potterovým dostal na stopu, našel je a zabil Jamese a Lilly. Nato obrátil svou sílu proti miminku. Stalo se však něco úžasného. Když se Voldemort pokusil Harryho zabít, kouzlo se obrátilo proti němu samotnému a byl tvrdě odražen. Musel uprchnout, fyzicky zničený a zbavený svých sil. Jeho společenství se zhroutilo a většinu Smrtijedů zatkli a vsadili do vězení.
Téměř nikdo zatím netuší, že se Voldemort nyní vrací díky jednomu ze svých starých známých posluhovačů, zbabělému čaroději jménem Petr Pettingrew. Svolává k sobě zbývající Smrtijedy a chce se pomstít Harrymu, Brumbálovi i ostatním obyvatelům kouzelného světa. Teď, když má své síly opět pod kontrolou, se může znovu pokusit dosáhnout svého cíle.

Svět.

Během období své moci děsil Voldemort celý kouzelný svět. Měl své věrné agenty(dobrovolníky, i ty, kteří byli donuceni mu sloužit) po celém Ministerstvu kouzel i ostatních organizacích a byl stále schopen držet se několik kroků před svými nepřáteli. Své protivníky vraždil ve spánku , a pokud na ně jeho moc nedosáhla, brutálně odstraňoval jejich rodiny i přátele. Oběťmi zabíjení se stali i čarodějové sympatizující s mudly a všichni, kdo se Voldemortovi znelíbili nebo upadli v podezření ze spolupráce s mudly. Za čas už většina čarodějů začala považovat jeho vítězství za nevyhnutelné , neboť se zdálo, že neexistuje nic, co by jej zastavilo. Společnost čarodějů se začal zmocňovat strach a paranoia. Harry Potter si pak svým vítězstvím nad Voldemortem zajistil okamžitou a věčnou slávu.


Magie.

Voldemort má k dispozici širokou škálu různých metod. Vládne mocnými a smrtelnými kouzly, které používá bez skrupulí a jakéhokoliv projevu lítosti. Je to mimořádný mistr v používání kletby Avada Kedavra, jež skolí každého nepřítele smrtelnou ranou, a kletby Imperius , která mu umožňuje ovládat mysl a tělo jiné osoby.
Jinou metodu, již často používá k vyvolání strachu, je Znamení zla - lebka, jež má místo jazyku hada. Umí ji vykouzlit a zavěsit ve vzduchu desítky stop nad místem, kde se stal nějaký strašlivý čin , aby upozornil jiné čaroděje, že to byl on, kdo jej má na svědomí. Voldemort je také "Hadím jazykem", čarodějem, který umí mluvit řečí hadů.